Idékatalog til fortræningsweekend

Forslag til lege og andet godt til fortræningsweekenden den 15.-17. april 2016.

Fortræning i 32 landsbyer

Her kan du se hvor og hvornår der er fortræningsweekend i en landsby tæt på dig.

Du kan se hvilke kredse, der er i de forskellige landsbyer i oversigten her.


Landsdel 1

Finurligheden

15.-17. april
Møllegården, Voerså

Opdagelsen

15.-17. april
Romdrupvej 50, 9270 Klarup

Morskaben

15.-17. april
Spejdercenter Thorup Hede, Dronninglund

Forvandlingen

15.-17. april
Markedspladsen, Hjallerup


Landsdel 2

Hvinet

15.-17. april
Borremose Erhvervsefterskole

Fidusen

15.-17. april
FDF Kolind, Skrænten 2, Ryomgård

Fryden

15.-17. april
Munks Eng, Hadsund

Kolbøtten

15.-17. april
Vester Skole, Viborg


Landsdel 3

Latteren

15.-17. april
Søholtvej 1 B, Vester Vandet, Thisted

Sprælleriet

15.-17. april
Hardsyssel Efterskole

Drømmeriet

15.-17. april
FDF Friluftscenter Sletten

Magien

15.-17. april
FDF Friluftscenter Sletten

Forundringen

15.-17. april
FDF Friluftscenter Sletten


Landsdel 4

Påhitsomheden

15.-17. april
F
DF Friluftscenter Sletten

Grinet

15.-17. april
FDF Friluftscenter Sletten

Fniset

15.-17. april
FDF Friluftscenter Sletten

Badutspringet

15.-17. april
Sømosevej 2, Brædstrup


Landsdel 5

Spændingen

8.-10. april
Assenbækvej 1, Tirstrup

Gnisten

15.-17. april
FDF Vilstrup, Præstevænget 4, Haderslev

Vejrmøllen

15.-17. april
Hjartbo Spejdercenter, Hjarto Byvej 21, Hjartbo

Fornøjelsen

15.-17. april
Kongeådalens Efterskole


Landsdel 6

Jubleriet, Snørkleriet og Flikflakket

15.-17. april
FDF Lejrcenter Vork


Landsdel 7

Bobleriet

15.-17. april
Brandhøjgårdsvej 2B, Hedehusene

Løjerligheden

15.-17. april
Spejd Niløse, Dianalund

Hurlumhejet

15.-17. april
Sørupvej, Eskilstrup


Landsdel 8

Glæden

21.-24. april
Colleruphus, Holte

Krummeluren

15.-17. april
Kredshuset, FDF Ølstykke

Spurten

15.-17. april
Mosevej, Ganløse

Balladen

15.-17. april 
Gemmas Allé 100, Kastrup

Spjættet

15.-17. april 
Kildebækvej 49, Stenløse