I skal bo i landsby med...

Herunder finder du listen over, hvem der skal bo i Landsby sammen

Kortet er vejledene, og der vil sandsynligvis komme ændringer inden landslejren går i gang.

Sådan finder du hurtigt din kreds: Søg på dit kredsnavn (ctrl+b i Windows – cmd+f på en Mac).

Tallet ud for hver landsby indikerer hvilken landsdel landsbyen kommer fra. Landsby 3 i Rige 1 kommer altså fra Landsdel 3. Kan du ikke finde din kreds ved at søge, så kig de landsbyer igennem, som har samme tal som din landsdel.

Familielejren hedder Fortryllelsen, og bliver én stor Landsby og bliver tilknyttet et Rige, når vi ved antallet af deltagere.

Seniorcity hedder Suset, og er organiseret en smule anderledes og har altså ikke de sammen inddelinger som nedenfor.

Det Gule Rige

Morskaben
FDF Ålbæk, FDF Hjørring, FDF Elling, FDF Frederikshavn 2, FDF Sæby, FDF Pandrup, FDF Hals, FDF Vester Hassing, FDF Vester og Øster Hassing Musikkreds, FDF Agersted
Borgmester: Alex Hjorth, alexhjorth@hotmail.dk, 20 13 65 21

Fidusen
FDF Hornbæk, FDF Fjelsø, FDF Grenaa, FDF Harridslev, FDF Hobro, FDF Kolind, FDF Lyngby-Trustrup, FDF Randers 1 Sct. Clemens, FDF Randers 2, FDF Vester Hornum
Borgmester: Louise Jul Christensen, louisejul.christensen1990@gmail.com, 28 18 52 83

Drømmeriet
FDF Aulum, FDF Haderup-Feldborg, FDF Holstebro 1, FDF Mejdal, FDF Tvis, FDF Vind, FDF Ørnhøj
Borgmester: Karsten Meldgaard, karamel@fdf.dk, 21 85 17 37

Grinet
FDF Hasle-Åbyhøj, FDF Brabrand, FDF Aarhus 1, FDF Aarhus 2, FDF Fredensvang, FDF Aarhus 9 Højbjerg
Borgmester: Mia Luise Debois, miadebois88@gmail.com, 20 73 38 03

Vejrmøllen
FDF Bredebro, FDF Gredstedbro, FDF Hjerting, FDF Hostrup, FDF Højer, FDF Møgeltønder, FDF Spandet-Roager, FDF Tinglev, FDF Tjæreborg, FDF Tønder, FDF Vejen
Borgmester: Inger Mårup, ingerm@fdf.dk, 23 72 86 34 

Løjerligheden
FDF Kalundborg, FDF Røsnæs, FDF Ubby, FDF Snertinge, FDF Fårevejle, FDF Vipperød, FDF Dalmose, FDF Slagelse, FDF Korsør, FDF Ringsted, FDF Benløse, FDF Ørslev-Vordingborg, FDF Næstved, FDF Fensmark, FDF Haslev
Borgmester: Jørgen Rud, jrud@fdf.dk, 23 40 66 22

Spjættet
FDF Hasle-Rutsker, FDF Rønne, FDF F 1 Lindevang, FDF Allerød, FDF Birkerød, FDF Helsingør 3 Vestervang, FDF Karlebo, FDF Helsingør 1, FDF Engholm Musikkreds, FDF Hillerød, FDF Stenløse-Veksø, FDF Frederikssund-Græse, FDF Alsønderup, FDF Helsinge, FDF Hillerød-Præstevang, FDF Virum, FDF Skævinge
Borgmester: Pia Kjær Hansen, Piakjrhansen@gmail.com, 26 28 95 69

Det Blå Rige

Finurligheden
FDF Sindal, FDF Vestbjerg, FDF Biersted, FDF Hasseris, FDF Kærby, FDF Nørre Uttrup, FDF Aalborg 9, FDF Aalborg 8 Nr. Tranders, FDF Gug, FDF Skagen, FDF Vadum, FDF Visse
Borgmester: Kristine Sørensen, krisse.s@hotmail.com, 30 63 81 90

Kolbøtten
FDF Hald, FDF Langå, FDF Orkester Viborg, FDF Overlund, FDF Stevnstrup, FDF Viborg 1, FDF Vinkel, FDF Øster Bjerregrav
Borgmester: Jan Vinter kredslederviborg1@hotmail.com

Magien
FDF Gullestrup, FDF Herning 1 Musikkreds, FDF Herning 2, FDF Ilskov, FDF Lind, FDF Simmelkær, FDF Sunds, FDF Tjørring
Borgmester: Thomas Ø. Lauritsen, thomas_oel@fdf.dk, 25 24 84 18

Fniset
FDF Silkeborg 1, FDF Silkeborg 2, FDF Balle, FDF Kragelund, FDF Ørting-Falling, FDF Odder, FDF Virring, FDF Skanderborg-Stilling, FDF Hørning, FDF Galten, FDF Gl. Rye
Borgmester: Poul Raaby, poul@raaby.org,

Snørkleriet
FDF Fredericia Søndermarken, FDF Fredericia Vejlby, FDF Fredericia 2 Chr. Sogn, FDF Lunderskov, FDF Vejle 1, FDF Vejle 2, FDF Vejle 3, FDF Vejle 4, FDF Vejle 5, FDF Kolding 2
Borgmester: Henrik Harald, harald@fdf.dk, 30 14 43 86

Balladen
FDF K 23, FDF K 2, FDF K 5, FDF K 15, FDF K 12 Amagerbro, FDF K 13, FDF K 30, FDF Korsvejen, FDF Tårnby, FDF K 26 Husum, FDF Adventskirken, FDF F 4, FDF F 5 Mariendal, FDF Christianshavn Musikkreds
Borgmester: Anneline Birch Friis, annelinebf@gmail.com, 40 71 52 25

Det Røde Rige

Opdagelsen
FDF Vodskov, FDF Skalborg, FDF Aalborg 12, FDF Romdrup-Klarup, FDF Storvorde-Sejlflod, FDF Svenstrup, FDF Ellidshøj, FDF Godthåb J., FDF Sønderholm-Frejlev, 
Borgmester: Morten og Lene Hvilsom Larsen, fam.hvilsom@gmail.com, 31 99 46 08

Hvinet
FDF Bjerringbro, FDF Hornum, FDF Klim-Thorup-Vust, FDF Løgstør, FDF Mammen, FDF Nibe, FDF Nørager, FDF Overlade, FDF Salling, FDF Ørum, FDF Aars
Borgmester: Rikke og Jens Vingborg, jev@pc.dk, 30 33 44 56 

Forundringen
FDF Arnborg, FDF Bording, FDF Brande, FDF Fjelstervang, FDF Ikast, FDF Isenvad, FDF Kibæk
Borgmester: Thomas Mouridsen, tmouridsen@gmail.com, 22 73 11 31 / 22 17 74 92

Gnisten
FDF Billund, FDF Bredsted, FDF Flensborg, FDF Hvide Sande, FDF Næsbjerg-Øse, FDF Skjern, FDF Spjald, FDF Stenderup-Krogager, FDF Toftlund, FDF Videbæk, FDF Vilstrup
Borgmester: Nanna Elsøe Pedersen, nannaep@fdf.dk, 51 68 53 43

Jubleriet
FDF Svanninge-Faaborg, FDF Tåsinge, FDF Svendborg, FDF Kværndrup, FDF Agedrup, FDF Nyborg, FDF Tommerup St., FDF Brylle, FDF Brenderup-Harndrup, FDF Særslev, FDF Gamborg, FDF Middelfart, FDF Vejlby-Strib.
Borgmester: Helmuth Jensen, ymer@fdf.dk, 26 12 54 90

Krummeluren
FDF Brøndbyøster, FDF Brøndbyvester, FDF Glostrup, FDF Grøndalslund, FDF Hendriksholm, FDF Ishøj, FDF Tranegilde, FDF K 17, FDF K 20, FDF F 6, FDF Bagsværd-Stengård, FDF Buddinge, FDF Gladsaxe Brass Band, FDF Gl. Holte-Vedbæk, FDF Gentofte, FDF Holte, FDF Kgs. Lyngby, FDF Ølstykke
Borgmester: Rita Irgens, ritz@fdf.dk, 26 79 22 06 

Det Lilla Rige

Forvandlingen
FDF Strandby, FDF Frederikshavn 1, FDF Dronninglund, FDF Hjallerup, FDF Øster Hassing, FDF Brønderslev, FDF Aaby-Vedsted, FDF Tårs
Borgmester: Merete Knudsen, mereteaknudsen@gmail.com, 23 32 48 75

Latteren
FDF Glyngøre, FDF Hillerslev, FDF Nykøbing Mors, FDF Sennels, FDF Snedsted, FDF Thisted 1, FDF Thisted 2 Østbyen, FDF Jegindø, FDF Thyholm
Borgmester: Charles Knudsen, slagtercharles@gmail.com, 20 49 07 32

Påhitsomheden
FDF Solbjerg, FDF Beder-Malling, FDF Tranbjerg, FDF Viby J, FDF Ellevang-Risskov, FDF Løgten, FDF Hjortshøj, FDF Lystrup-Elev, FDF Århus 14, FDF Mørke
Borgmester: Maria Rytter, ryttermaria@hotmail.com, 25 61 46 23

Fornøjelsen
FDF Agerbæk, FDF Arrild Branderup, FDF Broager, FDF Darum, FDF Esbjerg 1 Sædding, FDF Esbjerg 4, FDF Esbjerg 7 Kvaglund, FDF Gråsten, FDF Rødding, FDF Sønderborg
Borgmester: Tommy Rasmussen, haltrup.tr@gmail.com, 20 87 60 08

Flikflakket
FDF Holluf Pile-Tornbjerg, FDF Odense Ansgar, FDF Odense 3, FDF Odense 5, FDF Odense 8, FDF Odense 12, FDF Odense 14 Thomas Kingo, FDF Fraugde, FDF Odense Musikkreds, FDF Odense 2 Dyrup, FDF Odense 4, FDF Odense 10 Dalum-Hjallese, FDF Odense 11 Næsby
Borgmester: Nicolei Beier, nicolei@fdfiodense.dk, 26 82 75 81

Bobleriet
FDF Nykøbing Sjælland, FDF Holbæk, FDF Stenlille, FDF Ugerløse, FDF Gevninge, FDF Hedehusene, FDF Sct. Jørgensbjerg, FDF Roskilde, FDF Taastrup, FDF Høje Taastrup, FDF Hvalsø, FDF Gadstrup-Snoldelev, FDF Ny Tolstrup, FDF Havdrup
Borgmester: Lasse Hollen Nielsen, lassehollen@gmail.com, 22 71 15 58

Glæden
FDF Ledøje-Smørum, FDF Skovlunde, FDF Ballerup, FDF Pederstrup, FDF Kirke Værløse, FDF Herlev, FDF Måløv, FDF Islev, FDF K 7 Frihavn, FDF K 8, FDF K 9, FDF K 27 Lundehus Sogn, FDF Nyboder, FDF Københavns Søkreds
Borgmester: Sune Lohse, lohse@fdf.dk, 40 87 88 78

Det Grønne Rige

Fryden
FDF Bislev, FDF Egeris, FDF Frederiks, FDF Hadsund, FDF Skelund-Veddum, FDF Stoholm, FDF Støvring, FDF Suldrup, FDF Sønderup, FDF Vebbestrup, FDF Viborg Vestervang, FDF Øster Hornum, FDF Finderuphøj, FDF Veggerby
Borgmester: Anne og Martin Holmriis, anne.holmriis@gmail.com, 60 71 00 17

Sprælleriet
FDF Hjerm, FDF Hurup, FDF Struer, FDF Thyborøn, FDF Bonnet, FDF Bøvling, FDF Harboøre, FDF Klinkby, FDF Lemvig, FDF Stadil-Vedersø
Borgmester: Birgit Thusholt Gøtzsche, birgit.goetzsche@gmail.com, 21 28 51 08

Badutspringet
FDF Horsens 1, FDF Horsens 2, FDF Tyrsted-Uth, FDF Torsted, FDF Give, FDF Gadbjerg, FDF Jelling, FDF Nørre Snede, FDF Klovborg, FDF Brædstrup, FDF Hampen-Gludsted
Borgmester: Leif Venborg Eriksen, leifvenborgeriksen@gmail.com

Spændingen
FDF Ansager, FDF Bramming, FDF Esbjerg 2 Midtby, FDF Esbjerg 3 Jerne, FDF Filskov, FDF Grindsted, FDF Haderslev, FDF Nordals, FDF Varde, FDF Øster Vedsted
Borgmester: Flemming Jepsen, fsjepsen@fdf.dk, 50 56 08 67

Hurlumhejet
FDF Karlslunde, FDF Mosede, FDF Hundige, FDF Nakskov, FDF Kettinge, FDF Nykøbing F., FDF Eskilstrup
Borgmester: Henrik Kristensen, henrik@teamkristensen.com, 60 35 25 75

Spurten
FDF Hvidovre, FDF K 19 – Vanløse, FDF K 24 Grøndal, FDF K 25 Brønshøj, FDF Utterslev, FDF F 7, FDF F 8 Søkreds, FDF Mørkhøj
Borgmester: Anne Kirstine Kjemtrup Burhkall, kjemtrup@FDF.dk, 25 67 52 01